בחירת ערוץ שיווק מתאים

איך בוחרים ערוץ שיווק ברשת? פייסבוק או אינסטגרם? לינקדאין או טיקטוק?

היכן לשווק את העסק שלך?

פייסבוק או אינסטגרם? אולי טיק טוק או גוגל?

בעלי עסקים רבים מתחבטים בשאלה היכן לשווק את המוצרים/שירותים שלהם.ן ברשת.

השיווק הדיגיטלי תפס תאוצה רבה בשנים האחרונות במיוחד ברשתות החברתיות.

לפני שמחליטים מה יהיה ערוץ השיווק העיקרי, יש לקחת בחשבון כי כל פלטפורמהכזאת צריך לתחזק.

אם לדוגמה בחרתם בפייסבוק – כדי לגרום למנוע של פייסבוק לעבוד עבורכם יש להפיק 2-3 פוסטים בשבוע כדי לקבל תוצאות וליצור משפך שיווקי שיזרים לעסק שלכן.ם כמה שיותר לידים.

בבחינת החלופות אני ממליצה תמיד לשאול את עצמכן.ם היכן נמצא קהל היעד שלי.

אני לדוגמה עסק לשיווק דיגיטלי וקהל היעד שלי הוא בעלי עסקים וחברות לפיכך ערוצי השיווק שלי צריכים להיות המקומות ששם נמצא הקהל כלומר פייסבוק, גוגל, לינקדאין וכדומה.

אם אני לדוגמה עסק שמשווק צעצועים אזאי ערוצי השיווק שלי פונים לילדים וגם להורים לילדים, אם כך אני אבחר בפייסבוק, גוגל, אינסטגרם וטיקטוק היות ושם נמצא הקהל הפוטנציאלי שלי.

קיימים שיקולים נוספים בהחלטה האם לבחור ברשת חברתית כלשהי לבין גוגל, אם יש לכן.ם אילוצים כלכליים, חשוב שתדעו שהשיווק בגוגל יקר מאוד בהשוואה לשיווק ברשתות החברתיות.

ניתן להשיג ברשתות החברתיות גם בקידום אורגני (ללא תשלום לפייסבוק) תוצאות יפות באפס תקציב פרסום.

אם מדובר בחברה גדולה בעלת אמצעים, מומלץ לבחור בגוגל ממומן וניתן גם לעשות עבודה אורגנית מצוינת על אתר העסק: להעשיר אותו בתוכן בעל ערך לקהל היעד, לקנות קישורים נכנסים שמעלים מאוד את הדירוגים בגוגל או להשיג אותם דרך שיתופי פעולה עם עסקים מתחומים משלימים.

יש גם מוצר חינם של גוגל שהרבה אנשים לא מכירים: גוגל לעסק.

גוגל לעסק הוא פרופיל שמוצע כחלק מחבילת השירותים של גוגל, ניתן להזין בו את שם העסק, פרטי העסק, תחום העיסוק, הכתובת של העסק ודרכי התקשרות.

כאשר הקהל הפוטנציאלי מחפש לדוגמה: "קידום עסקים בפייסבוק במרכז", אם עשיתם עבודה טובה על התוכן של

גוגל לעסק שלכן.ם סיכוי טוב שתעלו בתוצאות הראשונות ואז הלקוח הפוטנציאלי יוכל גם לחייג ישירות לעסק שלכן.ם באמצעות כפתור חיוג שמוטמע באפליקציית גוגל לעסק.

למידע נוסף על דירוג אתרים בגוגל ומה משפיע על הקידום לחצו כאן.

לדיוק השיווק בגוגל לחצו כאן .

ניתן כמובן לנתב גם למייל אם נח לכן.ם שיצרו אתכן.ם קשר בכתב ואף להזין תמונות של העסק שתורמות לשיווק אפקטיבי – תוכן הוא לא רק תוכן מילולי,

תוכן כולל גם תמונות וסרטונים. הטמעת סרטונים באתר העסק שלכן.ם תגדיל גם זמן שהיה באתר שלכן.ם ותתרום להעלות את העסק בדירוגים של גוגל ביוטיוב – שהוא האתר השני הנצפה בעולם.

יוטיוב הוא מנוע החיפוש הפופולרי ביותר אחרי Google search.

מידע נוסף חשוב שכדאי לדעת הוא שאינסטגרם וטיקטוק בגדול מכוונות לקהלים צעירים – ילדים ונוער בעיקר.

פייסבוק פונה יותר לקהל של מבוגרים.

לינקדאין מתמחה בשיווק לארגונים, מנהלי רווחה וגיוס ולקהילת העסקים בעיקר בתחום ההיי טק אבל לא רק. תוכלו למצוא שם גם בעלי מקצועות חופשיים מגוונים.

לסיכום זכרו שכל פלטפורמה שתבחרו צריכה תשומת לב באופן שוטף, הרבה הרבה תוכן איכותי, מנוסח מקצועית ומעוצב עיצוב גרפי שיציג את העסק בצורה המיטבית.

לקריאה נוספת על אסטרטגיות דיגיטל מנצחות לחצו כאן.

בהצלחה!