קמפיינים ומטרות

סוגי קמפיינים בפייסבוק

מה מטרת הקמפיין שלך?

קידום ממומן בפייסבוק מאפשר בחירה מתוך 6 סוגי קמפיינים, לכל אחד מטרה אחרת ושיטת עבודה שונה:

  • קמפיין מודעות: מטרתו חשיפה ראשונית של העסק, הוא מתאים בעיקר לחברות גדולות שעובדות על תקציבי פרסום גדולים. בגדול הוא לוקח זמן ומשאבים רבים.
  • קמפיין תנועה: מטרתו לנתב תנועה ליעד מסוים שקבענו מראש לדוגמה, תנועה לאתר, לוואטסאפ או למסנג'ר. קמפיין תנועה מומלץ מאוד לעסקים שלא עשו קידומים קודם לכן ודורשים "חימום" של הלידים. קמפיין מסוג זה מסייע ללקוחות הפוטנציאליים להכיר את המוצר המשווק ע"י חשיפתו באתר טוב, עם תוכן איכותי שיגרום ללקוח בשלב ראשון להיות מודע למוצר ובשלב מאוחר יותר גם לקנות אותו.
  • קמפיין מעורבות: כשמו כן הוא – עובד במטרה ליצור מעורבות עם המודעה. מעורבות היא תגובה מכל סוג שהוא: לייק, אימוג'י, תגובה מילולית או שיתוף. משתמשים בו בדרך כל בדומה לקמפיין תנועה על מנת ל"צבוע" קהלים פוטנציאליים באמצעות הפיקסל של פייסבוק. בשלב מתקדם יותר ניתן יהיה לטרגט כל מי שהביע עניין, נכנס לדף העסקי בשנה האחרונה וכדומה.
  • קמפיין לידים: לראייתי את הדברים כל קמפיין הוא קמפיין לידים, יחד עם זאת לקמפיין לידים מוגדר מטרה אחת ויחידה – לאסוף מידע, פרטים אישיים, טלפונים ומיילים של לידים פוטנציאליים למוצר הנמכר. ניתן להשתמש בטופס לידים מובנה של פייסבוק או לחבר דף נחיתה דרך מערכת הפרסום של פייסבוק.
  • קמפיין קידום אפליקציה: מתאים ללקוחות מאוד מסוימים שמעוניינים להביא לידיעת הציבור את קיומה של אפליקציה ספציפית.
  • קמפיין מכירות: קמפיין קידום מכירות ישיר שמטרתו היא ברורה – להביא כסף במיידי. המשימה של פייסבוק היא בעצם לאתר לקוחות שסביר להניח שיקנו את המוצר המוצר מקטלוג מוצרים או כל דרך לגיטימית להמרה מיידית. ניתן לנתב את הקהל בקמפיינים מסוג זה גם למסנג'ר או לוואטסאפ.